İstanbul Bilim Üniversitesi 9. Onkoloji Günleri

KONGRE TARİHİ
23 Aralık - 24 Aralık 2017

KONGRE ŞEHRİ
Abant, Bolu, Türkiye
KONGRE YERİ
Büyük Abant Oteli

KONGRE WEB SİTESİ
www.bilimonkoloji2017.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Bu yıl dokuzuncusunu planladığımız İstanbul Bilim Üniversitesi Onkoloji Günleri’nin konusu “Yeni Bilgiler Işığında Akciğer Kanseri”dir. Yıllar önce bu kongrelerden birinde yine akciğer kanserlerini tartışmıştık. Ancak son birkaç yıl içinde akciğer kanserlerinin gerek tanı ve evrelemesinde gerekse tedavisinde önemli gelişmeler oldu. Hedefe yönelik tedavilerde yeni ilaçlar geliştirildi. Hatta bunlar kemoterapi ajanlarına alternatif hale geldiler. Onkolojide immünoterapi ile yeni bir çığır açıldı ve akciğer kanserleri de immünoterapinin en çok uygulandığı alanlardan biri oldu. Hastalara hangi tedavileri uygulayacağımız konusunda karar verebilmek için patolog ve genetik bilimcilerden daha ayrıntılı tanılar bekler duruma geldik. Bu nedenlerle akciğer kanserlerini yeniden masaya yatırmak istedik. Öte yandan önceki kongremizden farklı olarak bu kez küçük hücreli akciğer kanserlerini de tartışmayı planladık.

Kongremizin amacı yeni bilgiler ışığında akciğer kanserlerindeki son tanı ve tedavi yöntemlerini ortaya koymak, pratiğimizi değiştiren gelişmeleri öğrenmektir. Bunun için konusunda uzman değerli hocalarımızdan kafamızda oluşan sorulara yanıt bulmayı amaçlıyoruz. Kongremizin hedef kitlesi, göğüs hastalıkları, göğüs cerrahisi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisinde çalışan asistan ve uzmanlar ile genç akademisyenlerdir.

İyi bir kongre geçirmemiz dileğiyle…

Dr. Coşkun Tecimer
Dr. Şefik İğdem

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin