TMMOB 11. Enerji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
14 Aralık - 16 Aralık 2017

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
tmmobenerjisempozyumu.org
DAVET
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından düzenlenen ve “Enerjinin Geleceği” başlığı altında bir araya gelecek TMMOB 11. Enerji Sempozyumu 14-15-16 Aralık 2017 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecektir.

Bugüne kadar düzenlenen TMMOB Enerji Sempozyumlarında; enerji alanının tüm bileşenlerinin kendilerini ifade edebildiği, belirlenen ana temalar etrafında enerji konusunun farklı uzmanlarla ele alındığı ve somut sonuçlar üretilerek bunların kamuoyu ile paylaşıldığı demokratik kürsüler yaratılmıştır.

Bu Sempozyumda da “Enerjinin Geleceği” ana temasından hareketle konunun sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel etkileri etrafında değerlendirmeler yapılacaktır.

Bugün dünyada ve ülkemizde merkez sermayenin birikimini arttırmak adına, doğal kaynaklar, madenler, SİT alanları, tarımsal araziler, içme suları ve ormanların yok edildiği, küresel ısınma ve çölleşme ile radyoaktif sızıntıların sürdüğü, genetik çeşitliliğin bozulduğu ve canlı türlerinin giderek azaldığı bir dönemi yaşıyoruz.

Böyle bir dönemde TMMOB olarak enerji konusunu tartışırken; planlama, kaynakların doğru kullanımı ve toplumsal yarar ekseninde, üretilen enerjinin adil paylaşımı meselesine geçmişten bugüne vurgu yapmak ve çözümler üretmek üzere tarihsel bir sorumlulukla bu Sempozyumu düzenliyoruz.

Sermayenin kendini genişletilmiş ölçekte yeniden üretmek adına ekonomik büyümenin gerektirdiği sınırsız pazar arayışına çare bulmak için geliştirdiği, doğanın finansallaştırılması ve dünya ölçeğinde toprak, hava, su dahil tüm canlıların metalaştırılmasına karşı TMMOB başka bir uygarlığın mücadelesini vermektedir.

Düzenlenecek Sempozyumda; Dünyada ve Türkiye’de Enerjinin Geleceği, Enerjide Planlama ve Ekonomi, Enerjide Öncelikler, Enerji ve Savaş, Enerji Çevre ve Toplum, Küresel Enerji Rekabeti, Enerji Kaynakları ve Teknolojik Gelişmeler, Adana, Hatay, Mersin ve Çevresindeki Yerel Enerji Sorunları ve Enerji Kooperatifleri alt konu başlıkları olarak tespit edilmiştir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin